Brandpreventie: Sommige dingen moet je niet uitstellen

Er zijn van die dingen die je gemakkelijk uitstelt. Morgen, volgende week. Je woning brandveiliger maken zou een uitzondering moeten zijn!  

20 branden in woningen per dag

In 2024 waren er in Nederland meer dan 7.400 woningbranden en dit aantal stijgt nog elk jaar. Dat zijn dus ruim 20 branden in woningen per dag. Afgelopen jaar kwamen in ons land 30 mensen om door woningbranden. Een belangrijke oorzaak van deze stijging is de toename van elektrische apparaten zoals e-bikes. Door beschadiging of oververhitting kunnen deze vlam vatten waarbij het vuur vaak lastig is te doven.

Dood door rook

Vooral branden die ontstaan terwijl de bewoners slapen kunnen gemakkelijk fataal aflopen. Bij brand kan koolmonoxide vrijkomen. Dit is een kleurloos en geurloos gas. Koolmonoxidevergiftiging kan optreden zonder dan je het merkt. Terwijl je slaapt kan koolmonoxide ertoe leiden dat je zonder wakker te worden bewusteloos raakt en, tenzij er door derden snel wordt ingegrepen, komt te overlijden.

Het is daarom gewenst om, naast rookmelders ook koolmonoxidemelders in huis te hebben, in je slaapkamer maar ook in ruimtes waar verbrandingstoestellen staan, zoals de keuken en de woonkamer.

Oriënteer je op mogelijke preventie

Bouwmarkten hebben over het algemeen veel materialen die je tijdig waarschuwen bij brand of rook. Ook op internet zijn er tal van bedrijven waar jij je kan oriënteren. Bijvoorbeeld

https://www.brandpreventiewinkel.nl.

Ons advies: Stel dit niet uit!

Een advies op maat?

Laat je gegevens achter.

Contactformulier